Chovatelská stanice
ELDEGI

Bernský salašnický pes
 
Chovatelská stanice
 
Naše feny
† Dea z Mokrovous †
 
Náši psi
"ÁJA"
Amaretto Eldegi
 
Odchovy
 
Krycí psi z naší CHS
 
Spolupráce
 
Naše úspěchy
 
Výcvik
Canisterapie
Akce
 
Galerie
Videogalerie
 
Na závěr
 

 

 

CHOVATELSKÁ STANICE ELDEGI

Jsme malá chovatelská stanice, věnující se chovu bernských salašnických psů od roku 2002, nacházející se ve Štramberku.
Proč název ELDEGI? Je to slovo složené z prvních dvou písmen mých prvních tří berňáků.. EL-sa, DE-a, GI-gantic. Název byl zvolen tak, aby byl jednou památkou na první mé tři berňáky, díky nimž jsem propadla kouzlu tohoto plemene.

ČINNOST CHS
Našim cílem není jen chov štěňat a prezentace na výstavách, nejvíce se s našimi psy věnujeme sportovní kynologii (stopa, poslušnost, obrana) a canisterapii. Berňák je sice v současné době společenské plemeno, ale vždy byl používán k práci, a tak i my se snažíme našim psům život jakoukoliv činností zpřijemnit. Více v sekci Výcvik s BSP.

CHOV
Štěňátka v naší chovatelské stanici nejsou odchovávána často. Na prvním místě je pro nás zdraví našich psů. Všichni naši psi mají vyhodnocené HD-A, ED-0 (v době, kdy nebylo ED povinné) a také necháváme vyhodnotit OCD. Pravidelně děláme kompletní krevní testy, abychom věděli, že jsou naši psi v pořádku.
Při odchovu štěňat vybíráme krycí psy s ohledem na dlouhověkost a zdraví (RTG kyčlí, loktů, přip. ramen) nejen rodičů, ale v celém rodokmenu a u sourozenců předků, a samořejmě také na exteriér. Štěňátka odchováváme doma v rodinném, přátelském prostředí, později si zvykají na jiné lidi, psy, na pohyb a život venku, snažíme se je maximálně socializovat, včetně jízdy autem (příprava na cestu domů). Samozřejmostí je také maximální veterinární péče.
Naši psi i štěňátka jsou krmeni superpremiovými krmivy. Štěňátka jsou čipována, a do nových domovů si vezou velkou výbavu - mezinárodní pas, obojek, vodítko, misku, deku a hračky, na které jsou zvyklá, odčervení, a krmivo (většinou 5 kg granulí a 5 kg speciální kaše pro štěňátka). A tak si majitelé všechny potřebné věci pro cca prvních čtrnáct dní přivezou už z domova štěňátek. Dále spolupracujeme s dovozci superprémiových krmiv a s internetových obchodem s chovatelskými potřebami, kde můžou majitelé sehnat krmení pro své pejsky za zvýhodněnou cenu.

Prodejem štěňátka pro nás nic nekončí. S majiteli našich štěňátek jsme v kontaktu, v případě jakéhokoliv problému se mohou na nás obrátit. Rádi poradíme s výchovou, výcvikem, výživou, výstavami, uchovněním, chovem. Jedince z naší chovatelské stanice vystavujeme na výstavách, účastníme se i jejich bonitací, a také pejska pohlídáme v době nepřítomnosti majitele (dovolená).