Chovatelská stanice
ELDEGI

Bernský salašnický pes
 
Chovatelská stanice
 
Naše feny
† Dea z Mokrovous †
 
Náši psi
 
Odchovy
 
Krycí psi z naší CHS
 
Spolupráce
 
Naše úspěchy
 
Výcvik
Canisterapie
Akce
 
Galerie
Videogalerie
 
Na závěr
 

 

 


VÝCVIK S NAŠIMI BERŇÁČKY

S našimi berňáky aktivně žijeme. Věnujeme se sportovní kynologii, canisterapii, dříve i služební kynologii. Říkate si, jak to jde všechno sloučit dohromady? Pokud má pes vyrovnanou povahu, lze to.
DEUŠKA, naše nejstarší fena měla možnost závodit ve vloženém závodě na mistrovství služebních psů, má složené zkoušky ze sportovní kynologie - ZOP, ZPU1, ZM ( stopa, poslušnost, obrana) a zároveň se od brzkého věku věnuje canisterapii. Zatím pracovala se sluchově postiženými dětmi, s dětmi ve středisku sociální prevence, s klienty hospice, s dětmi v náhradní rodinné péči, a také se účastní různých ukázek výcviku. Největší úspěch má její částečný asistenční výcvik - sundávání oblečení, přinášení zvonícího telefonu, apod.
GANTY - náš první berňácký kluk, se odmala věnoval služební kynologii, startoval na Velké ceně Tartu, kde se jako nejmladší účastník - v roce a půl - vůbec neztratil. Největší problém, který jsme nevyřešili do konce jeho života, bylo pouštění. Miloval obrany natolik, že byl opravdu problém, ač to je neuvěřitelné, sundat jej z figuranta. To byl kámen úrazu i ostatních zkoušek, měl složené pouze zkoušky ZOP a BH, při skládání vyšších se po zvládnutí stopy, a poslušnosti nedokázal dobojovat k splnění, jelikož tři povely nám nikdy na pouštění nestačily. Po rekonvalescenci po torzi žaludka v jeho 3 letech jsme výcvik brali jen rekreačně, nikoliv sportovně, a tak se k dalším zkouškám za svůj život bohužel už nedostal... I přes jeho chuť do obran se Ganty s Deou věnoval canisterapii, měl možnost navštěvovat hospic a účastnit se akcí pro děti s náhradní rodinné péče.
ANIČKA, naše nejmladší členka smečky, je takové věčné štěně. Miluje lidi a děti, a tak se již také účastní programů pro děti. Zatím má složenou pouze zkoušku ZOP. Ale věnuje se také stopám, obranám i poslušnosti.